TJ Sokol Letovice - jachetní oddíl
Komise závodů ČSJ oznamuje zrušení všech vypsaných závodů do odvolání.

Archiv aktualit - 2019

Veselé Vánoce a v novém roce 2020 dobrý vítr a stále napnuté plachty přeje všem jachtařům a surfařům výbor jachetního oddílu TJ Sokola Letovice

A jako obvykle, kdo bude chtít, příjde 1. ledna 2020 odpoledne na Křetinku přivítat nový rok.

Tipy na dlouhé zimní večery:

 • Jachtařské pověry a zvyky jsou ZDE.
 • Opakování základních uzlů je ZDE.
 • Windsurfingový rekord ZDE.

Autor: Správce webu, poslední editace: 22.12. 2019


Výroční členská schůze

Vážení členové jachetního oddílu,

jménem svým i jménem výboru JO si Vás dovoluji pozvat na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 10.1.2020 v 18.00 hodin v restauraci Na Koupališti v Letovicích (GPS: 49.5541686N,16.5802631E) s následujícím programem:

 

 1.  Schválení programu

 2.  Zpráva o činnosti oddílu

 3.  Zpráva o hospodaření oddílu

 4.  Stanovení výše členských a oddílových příspěvků a náhrad

      za neodpracované brigádnické hodiny na rok 2020

 5.  Plán údržby a oprav na rok 2020

 6.  Návrh rozpočtu na rok 2020

 7.  Připomínky, návrhy, diskuse

 8.  Závěr schůze

 

Hana Keršnerová

předsedkyně jachetního oddílu

 

Autor: Správce webu, poslední editace: 15.12. 2019


U ohniště to prokouklo

Minulý víkend pomáhal člen výboru Pepa Pospíšil Mírovi Vrškovi odpracovat brigádnické hodiny. Dali si záležet. Dobrá práce. 

Zdroj: Hana Keršnerová, 9.11.2019


POZVÁNKA

Zdravíme přiznivce našich plaveb, jachtaře, cestovatele, dobrodruhy, srdečně vás zveme na PROMÍTÁNÍ o naší jedinečné a rekordní plavbě severozápadní cestou (Grónsko-Kanada-Aljaška), kterou jsme i s naší pětiletou Haničkou zdolali letos v srpnu jako vůbec první česká loď v historii.

Kde: BRNO - čtvrtek 14.11.2019 od 18 hod., Restaurace U Dvořáků

Petra a Jiří Denkovi
SY Altego II

www.plavbakolemsveta.cz
www.altsea.cz
www.facebook.com/plavbakolemsvetasaltegem/

Zdroj informace: Ing. Tomáš Stejskal, 31.10.2019


Zde naleznete informace z 23.ČNR 2019: http://www.ceskanamornirallye.cz/


Podzimní brigáda 

V sobotu 5.10.2019, za mírného deště, provedli brigádníci ty nedůležitější úkoly stanovené správcem areálu. Další původně naplánované práce bude řešit správce s brigádníky individuálně. Mimo jiné budou uloženy do země odtokové roury ze svodů nových rýn. 

Autor: Správce webu, poslední editace: 8.10. 2019


Podzimní vítr jachtařům přál

(víkend 21. – 22. 9.  2019)

Kdo si z našich členů, vyznavačů jachtingu i oplachtěných surfů, udělal čas a přišel v sobotu na Křetínku mohl se přesvědčit, jak velkou péči, již tradičně, věnuje Laďa Res opékaní kýty. Co tradiční nebylo, byla přítomnost trimaranu. Pan Jiří Macka, po domluvě s vedením oddílu, zkoušel několik dní vlastnosti svého trimaranu, vlastní konstrukce na Křetínce. O víkendu přál vítr nejen jemu, ale všem co vyrazili na vodu.

A tak se zamykání Křetínky "odložilo"...

Autor: Správce webu, poslední editace: 30.9. 2019


 

Závěr sezony se blíží

Vážení členové a přátelé jachetního oddílu, výbor J.O. s předsedkyní pořádají 21.9.2019 v odpoledních hodinách v našem areálu posezení u ohniště jako neformální ukončení sezony. Stejně jako loni přijďte zhodnotit jachtařskou a surfařskou sezonu.

autor: Hana Keršnerová, 9.9.2019


 Vodní záchranná služba Lazinov v našem areálu

V pátek před Srandaregatou se v areálu jachetního oddílu uskutečnila domluvená schůzka se zástupci VZS Lazinov. Osobní setkání s panem Švancarem a dalšími členy VZS se uskutečnilo z důvodu navázání kontaktu a podrobného seznámení se s našimi představami a jejich možnostmi spolupráce při aktivitách J.O. na Křetínce. Předsedkyně oddílu předběžně dohodla možnost spolupráce a podmínky při konání FINN CUPu a SRANDAREGATĚ.

VZS Lazinov jste mohli vidět i tuto sobotu v rámci součinnosti s Policií ČR  na VD Křetinka.

autor: Hana Keršnerová, 28.8.2019


18. Křetínská Srandaregata 2019

Letošní Srandaregata měla "18" stejně jako jeden z našich členů, Lukáš Dostálek, který své narozeniny s námi v pátek, předvečer závodu, oslavil. Počasí nám v sobotu přálo, foukal severozápadní vítr, teplota přitom dosahovala 30°C.  Jachtaři absolvovali 4 rozjížďky.

Soutěživost se projevila nejen u nich, ale i při tradičně pořádaných dětských soutěžích.

Poté byla pořádána tombola ze které si každý odnesl nějakou drobnost.

Následovala volná zábava, při které Tomáš Stejskal oslavil své kulaté narozeniny. Hitem večera se stala nečekaně písnička  Chaccaron Maccaron. Potom si vzal kytaru Pepa Pospíšil.

V neděli dopoledne si bohužel vítr vzal dovolenou.

Byla otevřena nová disciplína, při které startovaly WS plováky a různá plavidla, poháněná vlastním pohonem. Odstartováno bylo na břehu a závodníci si ke svým plavidlům doběhli.

Po odjetí trasy opět vyběhli tentokrát do bufetu, kde závod ukončili vypitím nápoje.

V jediné nedělní rozjížďce byly odstartovány plachetnice, ve které bylo povoleno pádlování k první bóji, ale tuto možnost nikdo nevyužil. Všichni soutěžící vyčkali na vánek, který se přece jen objevil na hladině  a závod absolvovali pouze pomocí větru. Následovalo vyhlašování výsledků víkendového klání. Vítězi byly přislíbeny od „nejmenované farmaceutické firmy“ vitamínové přípravky na celý rok,

Jaké bylo překvapení, když si Ferda Keršner odnášel kromě medaile a poháru ručně vyrobený

hrnec, plný kysaného zelí. Zvláštní cenu si odnesla Terezka Stejskalová, která závodila na lodi RS Tera.

Vítězem ve WS plovácích se stal František Forman. Ve skutečnosti byli vítězové vlastně všichni ti co se při Srandaregatě dobře bavili.

Škoda, že si více našich členů neudělalo čas a nepřišlo se alespoň podívat na průběh závodu. Uviděli by například jak jedna plachetnice přišla o stěžeň.

 

Výsledky Srandaregaty naleznete ZDE.

Sponzorům děkujeme ZDE.

fotogalerie Srandaregaty je ZDE

autor: Hana Keršnerová; foto: Švancarovi a L. Vach


Trénink na 18. ročník KŘETÍNSKÉ  SRANDAREGATY

Minulé úterý a středu foukalo až 30 km/h a tak Ferda využil silného a stálého větru k tréninku na blížící se závody.

Autor: L. Koryčánková 5. 8. 2019


Smutná zpráva

Dne 15. 7. 2019 zemřel Josef Fabiánek (Fabiš; Česlo) náš dlouholetý kolega, zkušený jachtař, surfař a kamarád. Pohřeb se bude konat v rodinném kruhu.

 

Autor: předsedkyně jachetního oddílu Hana Keršnerová, 17.7.2019


Ředitelka závodu Hana Keršnerová a výbor oddílu

Vás zvou do našeho areálu, kde se bude konat

18. KŘETÍNSKÁ SRANDAREGATA

sobota 10. srpna – neděle 11. srpna 2019

 Srandaregata je závod plachetnic všech tříd a WS plováků, který se NEJEDE podle žádných všeobecně uznávaných regulí; vydány jsou vlastní Plachetní směrnice.

Souboj posádek lodí i surferů s větrem, případně bezvětřím, je každý rok velmi napínavý.

Program SRANDAREGATY najdete ZDE

Autor: Správce webu, poslední editace: 13.7. 2019


Před prodlouženým víkendem

Koncem minulého týdne trénovala Terezka na moderní plachetnici RS tera a Markéta na Vaurienu.

Autor: Správce webu, poslední editace: 10.7. 2019


Víkend 29. -30. 6.

Velmi teplé počasí přilákalo o víkendu do areálu ty co se chtěli alespoň trochu osvěžit v přehradě. Jen Vladan, místo letních radovánek, pracoval na opravě lodě a správce připravil, odebráním sudů, molo na nižší stav hladiny.  

Autor: Správce webu, poslední editace: 3.7. 2019


Tomáš Stejskal se zúčastnil Veteran CUP Finn na Olešné

 

V pátek 21.6. na  Olešné u Frýdku Místku nefoukalo, ale v sobotu a v neděli ano, a tak hlavní rozhodčí Lukáš Vavrla vyhlásil celkem 7 rozjížděk. Vítězem závodů se stal Rudolf Lidařík z Brna. Kamil Ščerba, který u nás na letošním  FINN CUPu zvítězil, skončil celkově pátý. Tomáš Stejskal, jako náš jediný zástupce na těchto závodech, skončil na druhém místě v dřevěných Finnech a celkově devatenáctý z 21 účastníků. Kompletní výsledkovou listinu najdete na  https://www.sailing.cz/vysledky/192410

 Veteran CUP Finn byl, z mého pohledu, kvalitní závod s výbornou atmosférou a velkou školou, jak pro Tomáše tak pro mne, i když díky mému nedoléčenému zranění jsem sledoval závodníky i rozhodčí ze břehu.

A aby toho nebylo málo, pozdní nedělní odpoledne jsme s Tomem strávili v jachetním klubu na Plumlově. Celým areálem nás provedla a na naše zvídavé otázky ochotně odpovídala správcová areálu,  paní Zbořilová.

autor: Ferdinand Keršner

Autor: Správce webu, poslední editace: 25.6. 2019


Fotogalerie je plná pěkných FOTEK, výběr od Vl. Friše a P. Švancary. 

Autor: Správce webu, poslední editace: 30.5. 2019

 


FINN CUP 2019 - Křetínka

V sobotu 25. 5. 2019 se na Křetínce konal 8. ročník FINN CUPu, závodu se vzpomínkou. Už osmým rokem se scházíme v našem areálu a tímto způsobem uctíváme památku MUDr. Milana Pištěláka a Josefa Koryčánka. Zároveň zveme na toto setkání naše bývalé členy z prvních roků po založení jachetního oddílu.

11 jachtařů na lodích třídy Finn  spolu s ostatními návštěvníky vytvořili  příjemnou atmosféru. Velkým zpestřením závodů byla účast 4 lodí se zkušenými jachtaři, kteří doplnili 7 našich oddílových lodí. Již v pátek přijeli V. Valouch a L. Valouch z JK Olomouc K. Ščerba a P. Ščerba z TJ Sokola Palkovice.

Ve slabém větru a dvou rozjížďkách hosté zúročili své bohaté závodnické zkušenosti a obsadili první 4 místa. Obhlíželi jsme jejich pěkné lodě a při plachtění jejich styl. Čekání na alespoň nějaký vítr jsme si zkracovali připraveným občerstvením, které bylo jako každý rok pro všechny. O bohaté občerstvení se opět postarala rodina Královcova i Leontýna Koryčánková.

Po závěrečném vyhlášení výsledků FINN CUPu si vzal slovo vítěz letošních závodů Kamil Ščerba, poděkoval za sebe i ostatní hosty za pozvání na Křetinku, kde se jim líbilo a na oplátku pozval všechny finaře na Veteran CUP FINN konaný 21. 6. 2019 na Olešné.

Pořadí na medailových místech: 1. Kamil Ščerba, 2. Patrik Ščerba, 3. Vlastimil Valouch

Další místa obsadili: 4. Libor Valouch, 5. Tomáš Stejskal, 6. Ferdinand Keršner, 7. Karel Hoder,

8. Václav Chloupek, 9. Lukáš Vach, 10 Rostislav Jagoš, 11. Jaroslav Teplý

 

Autor: Správce webu, poslední editace: 28.5. 2019


Týden před Finn cupem

Poslení týden před Finn cupem to v našem areálu ožilo. Někteří členové si v předstihu dovezli svoje závodní plavidla. Vody je dostatek, takže se můžeme těšit na super závody.

Autor: Lukáš, poslední editace: 21.5.2019


Pozvánka na 8. ročník FINN CUPu na Křetínce

Výbor Jachetního oddílu TJ Sokol Letovice a hlavní organizátor Ferdinand Keršner, zvou všechny členy jachetního oddílu a fanoušky jachtingu na sobotu 25.5.2019 na  8. ročník  FINN CUPu, jachtařského závodu se vzpomínku, vzpomínkou na MUDr. Milana Pištěláka a Josefa Koryčánka. Závod je výpsán pro lodní třídu FINN.     

Více informací naleznete zde.

Autor: Správce webu, poslední editace: 1.5. 2019


Jarní brigáda

Letošní jarní brigáda jachetního oddílu se uskutečnila 27. dubna. Zorganizování a vedení brigády měl  na starosti správce areálu, Roman Dostálek. Jako každý rok brigádníci plnili obvyklé úkoly. Instalaci mola, laviček, úklid areálu atd. Letos mimořádně ještě provedli výkop a uložení odvodnění přístřešku u ohniště a instalovali těžké gumové pásy v místech, kde kromě betonového sjezdu, spouštíme lodě na vodu. „Slibujeme si od toho“ snadnější vjezd i výjezd s plachetnicemi při postupném snižování hladiny. Při výrazném snížení hladiny se přesunou i pásy.

Ve fotogalerii 2019 naleznete spoustu fotek z této akce.

Autor: Správce webu, poslední editace: 28.4. 2019


7. dubna 2019 otevřeli Křetinku naši surfaři

Míra poprvé testoval své zánovní prkno od firmy F2 s výtlakem 225 l (280 cm dlouhé a 90 cm široké).

Pepa naopak testoval svůj nový neopren. Náročné testy neoprenu dopadly dobře a tak si našel i chvíli na oddech :-)

Autor: Správce webu, poslední editace: 11.4. 2019


Pracovní setkání v areálu JO

Nový vedoucí provozu Blansko, Povodí Moravy s.p.,  pan Petr Havlík DiS. navštívil dopoledne 5.4. 2019 areál jachetního oddílu. Jednal s našimi zástupci, paní Keršnerovou, panem Ing. Stejskalem a panem Lébišem, mimo jiné i o řešení zpevnění břehu. Případné úpravy břehu by začaly nejdříve na podzim.

Autor: Správce webu, poslední editace: 5.4. 2019


Jarní brigáda

Jachetní oddíl pořádá  27. 4. 2019 od 9:00 hodin jarní brigádu. Zájemci o účast se mohou přihlásit u správce areálu, MT: 777 720 193. Více informací na - O nás, Dokumenty, Brigády.

Autor: správce areálu Roman Dostálek 1. 4. 2019


Světový den vody

U příležitosti Světového dne vody pořádá Povodí Moravy, s.p. den otevřených dveří také na vodní nádrži Letovice. Zájemci mohou nahlédnout do vnitřních prostor přehrady v sobotu 23. března 2019. Prohlídky s průvodcem začnou vždy v celou hodinu od 9 do 14 hod. Více informací na www.pmo.cz

Autor: Správce webu, poslední editace: 22.3. 2019


Korzár putoval ze Slap na Křetínku

Vladan Veselý se stal vlastníkem oblíbené kajutové kýlové plachetnice Korzár. Na to, jak bude 5,5 m dlouhá loď vypadat po rekonstrukci, si musíme počkat.

Autor: Správce webu, poslední editace: 18.3. 2019


Nový správce areálu zasahoval

Silný vítr prohánějící se v uplynulých dnech nad přehradou vyvrátil strom, ten se opřel o náš plot a hrozilo jeho poničení. Pepa Fabiánek, který byl zkontrolovat karavany tuto událost okamžitě oznámil správci areálu.  Jak je vidět na snímcích, Roman Dostálek vyřešil tento problém ještě v podvečer téhož dne. 

Autor: Správce webu, poslední editace: 12.3. 2019


Další jednání ohledně projektu „VD Letovice – rekonstrukce VD“

v Brně

Ve středu 6. 3. 2019 se v zasedací místnosti ředitelství Povodí Moravy, s.p. Brno konalo jednání ohledně přípravy projektu „VD Letovice – rekonstrukce VD“. Za JO se jednání zúčastnil Ing. Tomáš Stejskal.

Informace z 2,5 hodinového jednání v několika bodech:

 • jaká bude výška hladiny a jaké bude její kolísání v průběhu tohoto roku v tuto chvíli nikdo neví a už vůbec nikdo nechce nic garantovat
 • co se týče opravy hráze, tak v současné době je vydáno Územní rozhodnutí
 • do konce roku by měla být dokončena prováděcí dokumentace na jejímž základě bude vyhlášena soutěž o dodavatele.
 • nejbližší termín zahájení oprav VD Křetínka je podzim 2020, pokud se nestihne, pak další podzim atd. – začínat se má vždy pouze na podzim  -  a to až po dokončení přehrady v Boskovicích
 • doba opravy se odhaduje na 24 měsíců, přičemž už během opravy se bude dopouštět
 • na opravu zatím nejsou alokovány finanční prostředky, ty se budou shánět na základě projektu a nabídek dodavatele
 • hráz projde kompletní rekonstrukcí, přepad bude dvojnásobně široký, přičemž se rozšíří do obou stran (jak do strany hráze, tak směrem k silnici) a bude delší (až po úroveň mostku do hrázní věže)
 • stejně tak projde generálkou skluz, spodní vývar a odtok pod hrází
 • bude se opravovat také věž a lávka, která na ni vede
 • během oprav hráze by se měly také bagrovat sedimenty o výšce 1-2 m v oblasti od Křetína po Lazinov, vytěžené sedimenty se budou navážet nad Čínskou zátoku na stejné místo, kde se při stavbě přehrady těžil jíl pro stavbu hráze
 • v ideálním případě by měla být stavba dokončena v roce 2022

autor: Ing. Tomáš Stejskal


3. března 2019

Vzpomínáte si jak to vypadalo na Křetínce 3. března 2018? Ne? Tak se podívejte do "Aktualit 2018". Bruslilo se! A letošní březen...

Autor: Správce webu, poslední editace: 4.3. 2019


Jachtaři na Křetince vítali nový rok

Stejně jako v minulých letech sešlo se v areálu jachetního oddílu několik členů, aby si společně připili na nový rok 2019. Hlavním tématem diskuse byly plány na zimní sportovní aktivity.

Autor: Správce webu, poslední editace: 1.1. 2019

 


ARCHIV 2018
kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,