TJ Sokol Letovice - jachetní oddíl
8.- 9. 8. 2020 se koná 19. Křetínská SRANDAREGATA

TJ Sokol Letovice - jachetní oddíl - aktuality

 


Hladina Křetínky 5. 8. 2020

Povodí Moravy "ladí výši hladiny" na Srandaregatu a tak nám napustilo víc vody. :-))

Autor i foto: E. Trefilová, poslední aktualizace 5.8.2020


Kometa nad Křetínkou optikou Petra Švancary

Petr Švancara poslal jachetnímu oddílu pěkné a nezvyklé fotografie komety Neowise nad Křetínkou pořízené 22.7.2020. Když tak originální fotky uviděla Eva Trefilova hned zařadila, jakožto tradičně hlavní organizátorka dětských soutěží na Srandaregatě, mezi dětské hry i soutěž o nejzdařileji namalovanou kometu nad Křetínkou. Program 19. Srandaregaty 2020 naleznete ZDE.

                                                   

Autor: H. Keršnerová; Foto: P. Švancara, poslední aktualizace 26.7.2020


Ředitelka závodu Hana Keršnerová a výbor oddílu

Vás zvou do našeho areálu, kde se bude konat

19. KŘETÍNSKÁ SRANDAREGATA

v sobotu 8. srpna a neděli 9. srpna 2020

 Srandaregata je závod plachetnic všech tříd a WS plováků, který se NEJEDE podle žádných všeobecně uznávaných regulí; vydány jsou vlastní Plachetní směrnice. První ročník závodu se uskutečnil v roce 2001. Od tohoto roku se s jednou vyjímkou, kdy areál jachetního oddílu nebyl přístupný z důvodu opravy silnice, jezdí pravidelně každý rok. Medaile jsou připraveny, byť důležité nebude pořadí závodníků v cíli, ale dobrá nálada jachtařů v krásném prostředí areálu jachetního oddílu na Křetínce. Podrobější informace budou následovat.

Autor: Správce webu, poslední editace: 7.7. 2020


                                    Armín Cup 2020                                                 

V sobotu 27.6.2020 se uskutečnil na Křetínce oddílový závod Finnů při příležitosti 85. narozenin neuvěřitelně aktivního jachtaře Armína Ahneho. Šest finnařů se ve 4 rozjížďkách snažilo předvést Armínovi to nejlepší, co v nich je.

Všichni přítomní vytvořili v areálu vyjimečnou atmosféru pro našeho nestora (podle jména pylského krále Nestora, který byl nejstarším účastníkem Trojské války ) i pro sebe.

Celkové pořadí: 1. Tomáš Stejskal, 2. Ferda Keršner, 3. Petr Švancara, 4. Karel Hoder, 5. Václav Chloupek, 6. Rostislav Jagoš (Teplota vody - 22°C; vítr – vánek 0,3 m/s až slabý 3,5 m/s.)

Autor: H. Keršnerová a F. Keršner; Foto: P. Švancara, poslední aktualizace 29.6.2020


Oslavy významných výročí na Křetínce

V sobotu 6. 6. 2020 proběhla v našem areálu oslava kulatin dlouholeté předsedkyně jachetního oddílu Hanky Keršnerové. Za výbor ji předala kytici a malý dárek Zdenka Tischerová. Poté následovalo překvapení v podobě paddlebordu, které předal oslavenkyni Míra Vršek za všechny aktéry překvápka a zúčastněné.

Za nedlouho oslaví významné výročí nová členka výboru jachetního oddílu Marie Provazníkova, které kytici předal Tomáš Stejskal.

Vedení oddílu využilo příležitost a překvapenému Armínovi, který oslaví v červenci 85 let, předalo dárek, který se mu bude, díky jeho neuvěřitelné aktivitě, hodit. Následně předsedkyně jachetního oddílu vyzvala finnaře, aby dalším dárkem pro Armína byla jejich účast na oddílových závodech plachetnic tř. Finn nazvané „ARMIN CUP“ a to 27. 6. 2020 od 10 hodin. (Původně dohodnutý termín byl 21.6.) Přijďte podpořit Armína…

Prosíme, věnujte pozornost změně termínu konání závodu.

Autor:H. Keršnerová a F. Keršner; Foto: P. Švancara, poslední aktualizace 9.6.2020


21. května zasedal výbor jachetního oddílu spolu se správcem na Křetínce

Výbor jachetního oddílu mimo jiné projednával brigádnickou činnost, významná jubilea členů, možnost uspořádat náhradní závody za zrušený FINN CUP 2020. Stanovil předběžné termíny pro letošní Srandaregatu na 8.- 9.8. nebo 15.- 16.8.2020.

Autor: Správce webu, poslední editace: 24.5. 2020


Potápěči Alkyonu hledali dron

Několik členů spolku potápěčů ALKYON, z.s. využilo pozvání Ferdy Keršnera do areálu jachetního oddílu. Se souhlasem předsedkyně a správce areálu využili 18.května naše prostory  jako zázemí pro potápění na Křetínce. Kromě čisté vody a paprsků slunce jim udělalo radost, že mohou pátrat po utopeném dronu v přibližně označeném prostoru u sjezdu pro lodě. Potápěči tohoto spolku nebyli v našem areálu poprvé. Před několika lety hledali utopené klíče od auta, a našli. Na co je nalákáme příště…  

Odkaz na fotky od potápěčů naleznete ZDE.

Autor: Správce webu, poslední editace: 19.5. 2020


Víkend 15. – 16. 5. 2020

O víkendu se konala v areálu další malá brigáda, která měla za úkol instalovat odtokové roury od okapových systémů buněk. Brigádníci pod dohledem správce areálu tento fyzicky náročný úkol zvládli. Pan Lebiš téměř dokončil opravu verandy.

Po několika letech se díky Pepovi Pospíšilovi opět objevilo vodní skákadlo Aquaskipper "Water Bird" v našem areálu. Pepa na svém nově pořízeném sportovním nářadí neúnavně trénoval a přilákal ostatní přítomné členy k molu. Odkaz na video o Water Bird není jen pro Pepu, naleznete ho ZDE.

Autor: Správce webu, poslední editace: 17.5. 2020


Prodloužené víkendy v květnu

První prodloužený květnový víkend pěkně foukalo a tak toho využily současné stálice sportovních aktivit jachetního oddílu Pepa, Míra a Lukáš.

Druhý prodloužený víkend už tak nefoukalo, proto přišel ke slovu paddleboarding. V sobotu 9.5. se také v areálu JO konala malá brigáda. Brigádníci měli za úkol zhrabovat listí, čistit rýny, umýt okna, odstraňovat kořeny v trávě mezi plachetnicemi atd. 

Autor: Správce webu, poslední editace: 10..5. 2020


Víkend 25. - 26. 4. 2020

V sobotu foukalo a tak se v jednu chvíli na hladině objevily 3 prkna a 2 lodě.

V neděli 5 členů instalovalo molo! Také pokračují přípravy na opravu trámů a prken verandy.

Autor: Správce webu, poslední editace: 26.4. 2020

Víkend 18. - 19. 4. 2020

Letošní sezónu zahájili další členové jachetního oddílu. Míra Vršek na své Fantazii už v pátek a v sobotu se přidal Pepa Pospíšil na surfu a Lukáš Vach s dcerou Elenkou na Finnu.

V předchozích dnech se také v areálu JO pracovalo - zatím jen individuálně s ohleden na mimořádnou situaci s Coronavirem. Správce areálu natřel boční desky na mole, aby na ně následně Tomáš Stejskal postupně instaloval fendry. Ještě stihnul pomoci Vl. Lebišovi, který měl za úkol pokácet označené stromy. Na hranicích pozemku našeho areálu, bez našeho přičinění, přibyly nové cedule o zákazu rybolovu.    

Autor a foto: L. Vlach a Ferd. Keršner, 19.4.2020


Koronavirus - Stanovisko ČSJ k mimořádnému opatření

Stanovisko legislativní komise ČSJ k přijatým opatřením v souvislostech, které se dotýkají chování sportovců v prostorech jachetních oddílů naleznete ZDE. Tyto informace společně s dalšími jsou také na nástěnce v našem areálu.

Věnujte, prosím, pozornost tomuto stanovisku, které dostali všichni předsedové J.O. v ČR.

      Autor: Hana Keršnerová, 11.4. 2020


Křetínka odemknuta

Dcera naší členky Evy Trefilové, Deniska, odemknula 7. 4. 2020 Křetínku. Už bylo načase. 

 

Svoji sestru, posléze, následoval Lukáš, který se do Křetínky nechal hodit :-)

Autor: Ferdinand Keršner, foto: Eva Trefilová, 8. 4. 2020


Seminář rozhodčích v Brně

Členové našeho oddílu Ferdinand Keršner a Tomáš Stejskal se před několika dny, kdy to ješte bylo možné, zúčastnili semináře - školení pro rozhodčí i závodníky jachtingu, které proběhlo v klubovně Lodních sportů Brno. Přednášel Radim Vašík a Marek Pavlovský. Školení bylo velmi dobře připraveno, což přítomní ocenili a poděkovali přednášejícím.

                                               Autor: Tomáš Stejskal, foto: Ferd. Keršner, 27. 3. 2020


ČSJ odvolal k 11.5. 2020 odvolal zrušení vypsaných závodů. Jestli se  letošní FINN CUP pojede v náhradním termínu není rozhodnuto.

        V původním termínu se FINN CUP nemohl uskutečni z důvodů přijatých opatření ČSJ.  

POZVÁNKA na FINN CUP 2020 

Jachetní oddíl pořádá 9. rokem FINN CUP na Křetince, závody se vzpomínkou  na MUDr. Milana Pištěláka a Josefa Koryčánka. Výbor jachetního oddílu zve všechny své členy a ostatní fanoušky jachtingu, především finnaře, na sobotu 2. 5. 2020 do našeho aeálu.  Závod je vypsán pro lodní třídu FINN.

                                                          VYPSÁNÍ ZÁVODU je zde.

                                                            Autor: Správce webu, poslední editace: 7.3. 2020


Animovaná pravidla jachtingu naleznete ZDE.


Pojištění plachetnice nebo skippera

Základní informace o pojištění odpovědnosti za škody způsobené plachetnicí nebo osobou

naleznete zde a podrobnějí zde. 

Detailní informace můžete získat u paní Heleny Smetanové. E-mail: helena@smetani.com

Cena ročního pojištění například plachetnice tř. Finn číní cca 550,- Kč.

Autor: Správce webu, poslední editace: 16.2. 2020


Členská schůze v lednu 2020

10. ledna 2020 se konala členská schůze jachetního oddílu s obvyklým programem na obvyklém místě, v salónku restaurace Na Koupališti v Letovicích. Schůze se zúčastnilo 28 členů. Hostem byl Mgr. Petr Novotný, starosta Letovic a předseda TJ Sokola Letovice. Předsedkyně Hana Keršnerová ho požádala o několik slov na úvod. Ve svém proslovu se mimo jiné zmínil o pokračujících jednání s Povodím Moravy v souvislosti s plánovanou opravou přehradní hráze v letošním roce. Poté se již členská schůze věnovala dalším bodům schváleného programu: Zprávě o činnosti, hospodaření, rozpočtu, plánu údržby atd. Závěrem proběhla krátká diskuze.

Autor: Správce webu, poslední editace: 12.1. 2020


1. leden 2020

Prvního ledna 2020 se odpoledne v areálu JO, jako každý rok, sešlo několik příznivců jachtingu. Přivítání nového roku na Křetínce si nenechal ujít jak nejstarší člen jachetního oddílu, Armín, tak nejmladší, Lukáš.

Autor: Správce webu, poslední editace: 2.1. 2020


ARCHIV 2019
kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,