TJ Sokol Letovice - jachetní oddíl

Fotogalerie SR 2026 se připravuje....


TJ Sokol Letovice - jachetní oddíl - aktuality

24. Křetínská Srandaregata 2026

Letošní Křetínské Srandaregaty s číslem 24 se zúčastnil rekordní počet závodníků: 30 závodníků na sedmnácti lodích, 5 surfařů a 17 odhodlaných sportovců na ostatních plavidlech...

Vítr, tak jak mnohdy na Křetínce, foukal ze všech směrů, přesto se v sobotu odjely 3 rozjížďky plachetnic, jedna surfů a jedna rozjížďka ostatních plavidel poháněných vlastní silou.

Následovala zábavná soutěž mezi družstvy: Výběr jacht a Výběr vodní skauti Plumlov, která skončila nerozhodně. Soutěž pro mládež i dospělé tradičně připravila Eva Trefilová a klání družstev i moderovala. Večer k tanci i poslechu výborně zahrál Ivan Čáni, tentokrát s mladými talentovanými hudebníky Matoušem a Kristýnkou.

V neděli, za mírného větru, se na vodě  postupně vystřídali závodníci všech kategorií. Celkově v plachetnicích zvítězil Petr Švancara na Finnu, který získal hlavní cenu Srandaregaty – dvoumetrového plyšového medvěda, protože člověk, který zkrotil Křetínku může zkrotit i medvěda a navíc ho využít  jako nového člena posádky. 2. místo obsadil Tomáš Stejskal a 3. místo obsadili se shodným počtem bodů Karel Hoder na Finnu a Ferdinand Keršner na Finnu. V surfech nenašel konkurenci Milan Kalčík ze skautů, 2. místo obsadil Josef Pospíšil , 3. místo získala Marcela Fabiánková. Vítězem v paddleboardech se stal Roman Dostálek a Marcela Drdlová. Po vyhlášení výsledů ve všech kategoriích byla pořádána opravdu bohatá tombola.  Poděkování patří organizátorům i sponzorům.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Sponzory Křetínské Srandaregaty naleznete ZDE.

 

Autor: H. Keršnerová, poslední editace: 19. 8.  2026


   

 

Lodní modeláři opět na Křetínce

Na přehradě Křetínka se v areálu jachetního oddílu uskutečnilo o víkendu dvoudenní setkání lodních modelářů. Bylo zábavné sledovat jejich modely a zároveň využít prostor areálu k zajímavému setkání s modeláři, kteří byli z různých končin České republiky. Modelářům se u nás líbí a tak doufáme, že oboustranně výhodná akce se bude konat i v následujících letech.

Autor: F. Keršner, foto: modeláři, poslední editace: 10. 8. 2026


   

24. KŘETÍNSKÁ SRANDAREGATA 2026

se koná 15. - 16. 8. 2026

Pozvánku a program na naši největší sportovní a společenskou akci roku naleznete ZDE.

Autor: F. Keršner, poslední editace: 27. 7. 2026


   

Víkend 4. - 5. 7. 

Autor: foto Petr švancara 6. 7. 2026


   

25. dubna na Křetínce

V sobotu se uskutečnila pravidelná jarní brigáda. Kromě instalace mola se přemísťovaly i karavany z důvodu vhodnějšího uspořádání v této části areálu.  

Po dopolední brigádě následovalo tradiční symbolické otevření přehrady s neméně tradičním grilováním kýty.

Ing. Marie Provazníková a MUDr. Drahoslava Královcová byly hlavními organizátorkami pozvání zakládajících členů jachetního oddílu do našeho areálu. Krásné počasí a domácí občerstvení podtrhlo příjemné vzpomínání pamětníků.

Autor: F. Keršner, foto: členové j.o. poslední editace: 4. 5. 2026

 


   

Kompletní výměna střechy

Před několika dny proběhla v naše areálu výměna střechy nad klubovnou. Původní krytina se začala na několika místech deformovat, což způsobovalo zatékání na verandu. Vybor jachetního oddílu zajistil firmu, která v poměrně krátkém čase provedla kompletní výměnu,

Autor: F. Keršner, poslední editace: 23. 4. 2026

 


   

Otevíraní Křetínky a jarní brigáda   

Dne 25.4.2026 se bude konat jarní brigáda v 8.30 hodin. Náplní bude montáž mola, úklid areálu.

Svoji účast je třeba dohodnout se správcem areálu. Miroslav Vršek tel.775556667 email info@vrsek.cz

Na molo je třeba nejlépe 8 brigádníků, kteří mají s tímto zkušenosti.

Byla bych ráda, kdyby se vytvořila skupina brigádníků, kteří by přišly jak na jarní tak podzimní

brigádu po 2,5 hodinách. Dále  jste zváni 25.4.2026 na  tradiční otevírání přehrady s grilováním.

Na tuto akci jsou pozváni i zákládající členové jachetního oddílu.

Ahoj brzy na přehradě.

Autor: H. Keršnerová, poslední editace: 12. 4. 2026

 
       

Oprava přístřešku

V minulém týdnu proběhla v našem areálu oprava přístřešku nad ohništěm, přesněji výměna částečně prohnilého kůlu, který stratil pevnost. Velké díky všem, kdo se podíleli na výměně kůlu nad ohništěm. Přístřešek je připraven k využití, což nastane nejpozději 25. 4., při odemykání Křetínky. 

Autor: H. Keršnerová, poslední editace: 6. 4. 2026

  

Březen 2026

Sezonu na Křetínce zahájil v neděli 9. 3. Petr Švancara na svém Finnu.

Krátké video naleznete na stránce Videa.

Autor: správce webu, foto a video P. Švancara, poslední editace: 10. 3. 2026

 


Základní školení rozhodčích a ředitelů závodů

Regionální organizace ČSJ pořádala ve spolupráci s YC Lodní Sporty Brno v sobotu 7.2.2026 školení pro začátečníky a zájemce o organizace závodů - ředitele a rozhodčí. Za náš jachetní oddíl se tohoto velmi dobře připraveného školení zůčastnil T. Stejskal a F. Keršner.

    

                  

Autor: správce webu, foto: T. Stejskal, poslední editace: 15. 2. 2026

 

Výroční členská schůze volila nový výbor

V pátek 30. 1. 2026 se konala výroční členská schůze našeho oddílu. Kromě jiného byl zvolen nový výbor a správce areálu jachetního oddílu. Předsedkyně  jachetního oddílu přednesla zprávu o činnosti. Zhodnotil se uplynulý rok v souvislosti s hospodařením oddílu a byl schválen nový rozpočet na rok 2026. Jako obvykle byly stanoveny patřičné poplatky na letošní rok.

 

                 

Autor: správce webu, foto: F. Forman, poslední editace: 10. 2. 2026

 

Členská schůze

Vážení členové oddílu, dovoluji  si Vás pozvat jménem výboru  oddílu na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 30.1.2026 v 18.00 hodin v restauraci Na koupališti v Letovicích s následujícím programem:

 1.  Schválení programu

 2.  Volba návrhové komise

 3.  Volba volební komise

 4.  Zpráva o činnosti oddílu za rok 2025

 5.  Zpráva o hospodaření oddílu za rok 2025

 6.  Volba nového výboru a správce areálu

 7.  Stanovení výše členských a oddílových příspěvků a náhrad za neodpracované   

     brigádnické hodiny na rok 2026

 8.  Plán údržby a oprav na rok 2026

 9.  Návrh rozpočtu na rok 2026

10.  Připomínky, návrhy, diskuse

11.  Závěr schůze

Žádám členy, kdo by měl zájem pracovat v novém výboru oddílu, či měli zájem o práci správce areálu, aby mě nebo kohokoliv ze stávajícího výboru kontaktovali, děkuji.

Keršnerová Hana, předsedkyně oddílu

Autor: správce webu, poslední editace: 12. 1. 2026


 

Jachtařská akademie ČSJ

Vážení jachtaři,

ZDE vám zasíláme seznam jachtařských přednášek, které pořádá Jachtařská akademie ČSJ. Pro držitele závodní licence ČSJ jsou přednášky zdarma. ( info o záv. licencích u správce webu)

Autor: správce webu, poslední editace: 7. 1. 2026


1. ledna 2026

Stejně jako v minulých letech se jachtaři na Nový rok sešli na Křetince, aby společně přivítali, tentokrát, rok 2026. Tradičně nechyběl přípitek a něco dobrého na chuť. Otužování v Křetínce se stalo již nedílnou součástí. Ale nebojte se není povinné. 

Autor: správce webu, poslední editace: 6. 1. 2026


ARCHIV 2025


 

 

kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,